Степан Бакунець залишив безцінні свідчення про зародження УПА під проводом ОУН(Б)

Шмалюх-Бакунець і стяг виготовленний у 1967р

Шмалюх-Бакунець і стяг виготовленний у 1967р

Третього січня на 95-му році життя  відійшов у вічність  останній учасник першого бою збройних відділів ОУН  під проводом Степана Бандери проти німецьких окупантів у містечку Володимирці  на Рівненщині  Степан Бакунець (справжнє прізвище Олександр Шмалюх).

Степан  Сидорович був стрільцем сотні Григорія Перегійняка (“Коробки”), яку після його загибелі  очолив Никон Семенюк «Ярема» і яка  навесні 1943 року стала  першою сотнею  Української повстанської армії під проводом ОУН (Б). Степан Бакунець улітку 1943 року пройшов медичні курси і був призначений командиром  санітарної чоти куреня «Яреми». 1944 року  був призваний на службу до радянської армії, де його видав колишніій побратим по зброї.  Особим совєщанієм при НКВД СССР   був засуджений радянським режимом до 10 років таборів. Реабілітований в незалежній Україні.

Степан Сидорович залишив по собі безцінні спогади про творення перших збойних відділів ОУН, перші їхні бої проти німецьких окупантів, які записав Микола Ляхович і поширив  у Інтернеті. Вони найширше подані і в книзі  Надії Свищевської «За Україну», які можна знайти на сайті громадської ініціативи «Поліська Січ».

Похоронено  Степана Бакунця селі Кураш.


Про автора Iван Oльховський

журналіст, дослідник української історії, видавець
Опубліковано у НеПідшите. Додати до закладок постійне посилання.
Comments:

Напишіть відгук