70-чя Олевської Республіки та УПА “Поліська Січ”

21 серпня 2011 р., в м. Олевськ Житомирської обл., організаційними зусиллями правозахисника, голови Житомирської ВО “Свобода” Сидора Кізіна, за підтримки жителів міста та мера Анатолія Повара, на кошти місцевих підприємців відбулось вшанування 70-ліття утворення Олевської Республіки.
Саме 21 серпня 1941р. священник от. Михайло Симонович, тодішній настоятель Миколаївського храму, на стадіоні м. Олевськ освятив стяги УПА “Поліська Січ”. Відтак 21 серпня 1941 р., може вважатися датою заснування УПА під час Других Визвольних змагань ХХ ст.


Пам’ятний знак відкрив мер міста Анатолій Повар і лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок.

Після чого, настоятелем Св.Миколаївського храму м. Олевськ от. Сергієм (УПЦ МП), була відправлена панахида за загиблими вояками УПА “Поліська Січ” та освячено пам’ятний знак.

Відбулись виступи громадських і політичних діячів з усієї України.

Земляки Бульби-Боровця з березнівського Товариства пошуку жертв війни та політичних репресій “Пам’ять” (Рівненщина), прибули на вшанування в реконструйованих одностроях “Поліської Січі”.

иступили художні колективи. Особливо присутнім сподобалось виконання Назаром Волощуком пісні “Про Поліську Січ”

та виконана Олександром Задорожним улюблена пісня Бульби-Боровця “Очерет мені був за колиску”.

Урочисте відкриття відвідали активісти “Героїки”, які також зібрали інформацію про Олевську Республіку і УПА “Поліська Січ” в місцевих краєзнавців.


Раніше, зусиллями благодійної ініціативи “Героїка”, була зібрана та оприлюднена у Вікіпедії інформація щодо осіб, пов’язаних з утворенням та функціонуванням Олевської Республіки. Зокрема про голову управи Олевської Республіки Бориса Симоновича, душпастиря УПА “Поліська Січ” от. Михайла Симоновича та інші.

“Героїка” і громадська історично-пошукова ініціатива “Поліська Січ” будуть вдячні за надання будь-якої інформації про збройні формування під очільництвом Бульби-Боровця та їх участь у національно-визвольних змаганнях.
______________________
Передрук та поширення фото-відео матеріалів вітається, з умовою посилання на “Поліська Січ”www.poliskasich.org.ua

Долучайтесь до сторінок ГІ “Поліська Січ” в соціальних мережах ВКонтакт і Facebook, та підписуйтесь на канал YouTube.


Опубліковано у НеПідшите | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.
Comments:

Напишіть відгук