Олевські комуністи з регіоналами блокують перейменування вулиць котрі носять ім’я організаторів геноциду

Друге пленарне засідання одинадцятої сесії Олевської міської ради. Фото з сайту vit-ol.com

Друге пленарне засідання одинадцятої сесії Олевської міської ради. Фото з сайту vit-ol.com

Як повідомляє сайт vit-ol.com депутати Олевської міської ради від фракцій комуністів і Партії Регіонів, відмовились підтримати рішення про перейменування вулиць котрі носять ім’я організаторів геноциду.
Олевськ – це мальовниче містечко Полісся Житомирщини, яке в 1941 році було столицею Олевської Республіки, заснованої фундатором УПА Тарасом Бульбою-Боровцем.

З пропозицією перейменування вулиць міста Олевськ виступив депутат Віктор Васильович Коц, який був одним з ініціаторів встановлення в місті памятного знаку з нагоди 70-ти річчя Олевської Республіки та УПА “Поліська Січ”.


Зокрема в проекті рішення пропонувалось перейменувати вулиці Постишева,
Косіора, Кірова, Петровського на Олени Теліги, Олега Ольжича, Гетьмана Виговського, Олексія Опанасюка відповідно. Окрім того, була розглянута заява під якою попередньо підписався двадцять один депутат з 32 офіційно зареєстрованих.

Під час обговорення виникла жвава дискусія, яка згодом переросла в досить непристойну суперечку.  Проукраїнські депутати переконували своїх опонентів в необхідності перейменування вулиць аргументуючи це тим, що такі особистості як Постишев та Косіор офіційно визнані судом в умисному знищенні частини українців шляхом організації штучного голоду.  Метою цього злочину було придушення національно-визвольного руху в Україні та недопущення побудови й утвердження незалежної Української держави. Але, нажаль, провладна партія разом з комуністами продемонструвала свою антиукраїнську суть.

З двадцяти трьох присутніх на засіданні депутатів 16 чоловік, включаючи міського голову, підтримали проект рішення, але для його прийняття забракло лише один голос. Зі слів ініціаторів даного проекту рішення, «визвольна боротьба» на цьому не закінчиться.  Вже найближчим часом депутати від хати до хати пройдуть вищезгаданими вулицями Олевська для збору підписів, з метою виконання Указу Президента №432/2009, вшанування пам’яті жертв голодомору та відновлення історичної справедливості.

Зважуючи на не аби який резонанс порушеного питання, незабаром з’являться нові публікації з позицією окремих депутатів.

Історична довідка
У серпні 1943 року, коли УПА “Поліська Січ” звільнила Олевськ від московсько-радянських окупантів, одна з центральних вулиць міста була названа на честь засновника УПА Тараса Бульби-Боровця. Але Тарас Дмитрович заборонив цю ініціативу, і вулиці з його ім’ям в Олевську більше не має.  Хоча історична справедливість цього вимагає.
Також зі славним Поліським містом Олевськ повязані такі видатні особи як Всеволод Петрів, який проходив через Олевськ у 1918р., на чолі українізованого полку ім. К. Гордієнка, та Юрко Тютюнник, котрий тут зупинявся своїх штабом під час Другого Зимового Походу Армії УНР. Раніше ГІ “Поліська Січ” оприлюднювала ці події у Вікіпедії.


Опубліковано у НеПідшите. Додати до закладок постійне посилання.
Comments:

Напишіть відгук