Відеоспогади Миколи Євстафієва, працівника друкарні Бульби-Боровця

Микола Євстахієв, ветеран УПА "Поліська Січ"

Микола Євстафієв, ветеран УПА "Поліська Січ"

Найгучніше «Тримай злодія!» кричить сам злодій“. Так охарактеризував ветеран УПА “Поліська Січ”  Микола Євстафієв, претензії польських шовіністів, до “бандерівців”, за трагічні події на Волині в роки Другої Світової війни. На думку пана Миколи, уникнути протистояння між поляками і українцями, на Західноукраїнських землях, було не можливо через абсолютну українофобність польських колоністів, які за жодних обставин не припускали втрати контролю над етнографічними землями українців. 

Про ці, та інші цікаві подробиці національно-визвольних змагань, розповідає колишній працівник підпільної друкарні Тараса Бульби-Боровця – Микола Євстафієв, про якого вже публікувався матеріал на сайті ГІ “Поліська Січ”. Пам Євстафієв досі віддає перевагу руху УПА “Поліська Січ”, і підтримує державотворчі ідеї Бульби-Боровця. І хоч критично ставиться до “тоталітарної” ідеології  ОУН-бандерівського, від якого зазнав гонінь, проте стверджує, що якби потрапив в “бандерівське” оточення з іншими бульбівцями в 1943 році, то воював би і під проводом Степана Бандери – “аби лише за Українську Державу”.

Героєм пан Микола сбе не вважає. Та за спиною має не лише  збройну боротьбу в лавах УПА “Поліська Січ” за Україну, але й довгі роки в сталінських концтаборах. Про все це йдеться у відеоспогадах Миколи Євстахієва, які записала ГІ “Поліська Січ”, в с. Шубків Рівненського р-ну.


Інші матеріали по цій темі:
Тавро націоналіста носив усе життя
Галина Кухарчук. Секретарка Бульби-Боровця
Семінарія УПЦ КП взяла під опіку незрячу підпільницю УПА
70-чя Олевської Республіки та УПА “Поліська Січ”

 


Опубліковано у НеПідшите. Додати до закладок постійне посилання.
Comments:

Напишіть відгук