Пропозиції щодо відзначення 75-річчя УПА «Поліська Січ»

Відписка чиновників Рівненської ОДА, на запит краєзнавців і дослідників "Поліської Січі" з вимогою відзначити у 2016 році належним чином 75-ї річницю створення УПА "Поліська Січ" на Рівненщині.

Відписка чиновників Рівненської ОДА, на запит краєзнавців і дослідників “Поліської Січі” з вимогою відзначити у 2016 році належним чином 75-ї річницю створення УПА “Поліська Січ” на Рівненщині.

Оскільки на громадський запит до голови Рівненської облдержадміністрації Чугуннікова В.С. надійшла відповідь заступнику начальника Управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Хом’як С.Б. з проханням надати пропозиції щодо відзначення 75-річчя з дня утворення УПА «Поліська Січ», тому охоче їх надаю.

1. 75-річчя УПА «Поліська Січ» не варто відзначати, якщо не згадати і не вшанувати ще живих її учасників. Це – Галина Кухарчук 1924 року народження (сліпа), секретарка Т.Бульби Боровця. (Сконтактувати можна через Аллу Куц). Микола Євстафієв с.Шубків Рівненської області 1927р.н., працівник друкарні Т.Бульби-Боровця. Микола Ширко, охоронець Т.Бульби-Боровця, проживає у місті Костополі. Логвинчук Григорій Андрійович, проживає у місті Сосновому.
Очевидно, ще є живі учасники бульбівського руху у місті Степань та інших населених пунктах. Про них можна дізнатися через місцевих краєзнавців.

Звернення краєзнавців і дослідників "Поліської Січі" до Рівненської ОДА з вимогою належним чином у 2016 році відзначити 75-ту річницю створення УПА "Поліська Січ"

Звернення краєзнавців і дослідників “Поліської Січі” до Рівненської ОДА з вимогою належним чином у 2016 році відзначити 75-ту річницю створення УПА “Поліська Січ”

2.Якщо ми хочемо, щоби щось корисне лишилося після відзначення 75-річчя УПА «Поліська Січ», то треба проводити не круглий стіл, матеріали якого лише промайнуть у ЗМІ і мало що від нього залишиться, а науково-практичну конференцію з публікацією її матеріалів у збірнику та поширення цього збірника по бібліотеках, школах, музеях.

3. Про УПА «Поліська Січ» досі в Україні немає жодного документального фільму. Чому би не створити його силами рівненських телекомпаній?
4.Чому би не запросити на зустрічі зі студентами, старшокласниками дослідників УПА «Поліська Січ» та її головнокомандувача Тараса Бульби-Боровця доктора історичних наук Володимира Сергійчука, кандидата історичних наук Сергія Стельниковича, краєзнавців Аллу Куц, Бориса Боровця, письменника з Костополя Святослава Праска та інших.

5.Влаштувати конкурс студентських та учнівських робіт на тему «Мої родичі в УПА».
6.Колись же треба на місці каменя, що на проспекті Миру у Рівному, поставити пам’ятник засновнику УПА Тарасові Бульбі-Боровцю, якого планували встановити до його 100-річчя у 2008 році, чи хоча б виправити напис із зазначенням, до якої дати він буде встановлено.

 

Галина Кухарчук в молоді роки

Галина Кухарчук в молоді роки

Як бачите, реалізація наведених вище пропозицій вимагає не просто розпорядження облдержадміністрації для підпорядкованих музеїв чи ЗМІ, а організаційних зусиль, грошового забезпечення, відповідальної роботи.
Зважаючи на те, що науковий працівник Рівненського обласного краєзнавчого музею Ігор Марчук останнім часом, незважаючи на надані йому документальні підтвердження, поширює в інтернеті неправдиві відомості про УПА «Поліська Січ» щодо території її дії, командирів її куренів та перебування самого отамана у місті Рівному, а старший науковий співробітник цього ж музею Наталія Гавриш під час презентації книг про Т.Бульбу-Боровця у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці 29 жовтня 2015 року доводила, що УПА «Поліська Січ» – колабораціоністське формування (тобто це не борці за незалежність України, а зрадники свого народу, слуги німецьких окупантів), тому проведення заходів, присвячених 75-річчю УПА «Поліська Січ» на базі РОКМ вважаю недоцільним.

З повагою редактор сайту ГІ «Поліська Січ»,
автор книги «Засновник УПА (1941-1943).
Непрочитані сторінки життєпису
Тараса Бульби-Боровця» Іван Ольховський

Схожі матеріали:

Олександр Волощук: «Бульба приїжджав до мого батька, шукаючи надійних людей по селах Полісся»
;
Галина Кухарчук. Секретарка Бульби-Боровця;
Відеоспогади Миколи Євстафієва, працівника друкарні Бульби-Боровця;
Тарас Бульба-Боровець заслуговує на шану і добру пам’ять рівнян;
Командний склад УПА «Поліська Січ»;
70-чя Олевської Республіки та УПА “Поліська Січ”;
НОВИНИ КНИГОВИДАННЯ: Тарас Бульба-Боровець – засновник УПА;
Беріг кожну нашу душу. До 105-річниці з дня народження Тараса Бульби-Боровця;
Тарас Бульба-Боровець — організатор УПА;


Про автора Iван Oльховський

журналіст, дослідник української історії, видавець
Опубліковано у НеПідшите | Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.
Comments:

Напишіть відгук