Відзначення 75-річчя УПА «Поліська Січ» відбулось без участі центральних органів державної влади

berezneДля громадської ініціативи «Поліська Січ» минулий 2016-й рік позначився напруженою боротьбою за відзначення на державному рівні 75-річчя УПА «Поліська Січ».

Слід сказати, що перше ініційоване громадськістю подання Українського інституту національної пам’яті було заблоковане Комітетом Верховної Ради України з питань культури і духовності на чолі з Миколою Княжицьким. Відтак довелося організовувати повторне звернення від імені Рівненської облради до Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради України.  Лише після цього у квітні 2016 року Верховна Рада 234 голосами ухвалила Постанову №4342 “Про внесення змін до постанови Верховної Ради України “Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році”. 75-річний ювілей  УПА «Поліська Січ» було внесено до переліку дат, які мали відзначатися на державному рівні. Однак ані Кабмін, якому цією постановою рекомендувалося виділити кошти, ані Міносвіти, якому також рекомендувалося провести наукову конференцію та інші просвітницькі заходи, ні палець об палець не вдарили, щоб виконати рекомендацію вищого законодавчого органу держави.

Усі заходи зі вшанування борців за незалежність України з УПА “Поліська Січ” відбувалися завдяки наполегливості громадських активістів та представників місцевих органів влади. Низку фестивалів, таборувань всеукраїнського масштабу вдалося організувати у рамках проектів з національно-патріотичного спрямування, які підтримало Міністерства молоді та спорту України, і якими опікувався начальник аналогічного відділу Міністерства Микола Ляхович. Це, зокрема, військово-патріотичний табір на Рівненщині  «Останній отаман «Поліської Січі», у рамках якого було випущено брошуру «Як виникла УПА», міжобласний турнір з вільної боротьби «Рокитнівська битва» (ініціатори – заступник голови Рівненської облради Олексій Бучинський та депутат облради Володимир Валявка, організатор – тренер Рокитнівської дитячо-юнацької спортивної школи Іван Парчук), trudyВсеукраїнський фестиваль «Олевська республіка», на якому у виконанні гурту «Хорея козацька» під керівництвом Тараса Компаніченка вперше звучали пісні на слова віршів, що опубліковані у газеті «Поліської Січі» «Гайдамака».
trudy-2jpg

 

 

З ініціативі Рівненської обласної організації Спілки офіцерів України (Віктор Грицюта) на місті постою штабу Бульби-Боровця (хутір Вітряки біля смт. Степань Сарненського р-ну Рівненської області) 23.08.2016р. встановлено і освячено пам’ятний знак.

 

15 вересня 2016 року у місті Олевську за участі голови ВО “Свобода” Олега Тягнибока та symonovychчолового Житомирського обласного осередку “Свободи” Сидора Кізіна відкрито відновлений барельєф Тарасові Бульбі-Боровцю. На урочистому мітингу виступила внука душпастиря УПА “Поліська Січ” Михайла Симоновича – Лариса Симонович.

Святкові заходи відбулися у селі Немовичі Сарненського району на Рівненщині, де 28 червня 1941 року Тарас Бульба-Боровець видав перший наказ про створення повстанчих загонів, у місті Березному біля пам’ятника отаманові.

shyrkoПриємно, що після публікації на сайті «Поліської Січі» матеріалу про проблеми із пересуванням охоронця головнокомандувача УПА Бульби-Боровця – Миколи Ширка, йому депутат Рівненської облради Володимир Ковальчук з товариством придбав інвалідську каляску.

Після кількаразових звернень до Житомирської облдержадміністрації нам вдалося добитися проведення на базі Житомирського держуніверситету імені Івана Франка ІV Всеукраїнської наукової конференції «Проблеми дослідження українського визвольного руху ХХ століття (до 75-річчя Поліської Січі та 95-річчя Другого Зимового походу) переважно за кошти самих учасників і в урізаному вигляді.

Складаємо щиру подяку усім, хто словом і хто ділом долучився до підтримки наших ініціатив з відзначення 75-річчя УПА «Поліська Січ».

Автор статті Іван Ольховський.

Деякі відео заходів 2016 року, від ГІ “Поліська Січ”.

Презентація Івана Ольховського під час Всеукраїнського форуму “Поліська Січ” Міністерства молоді та спорту України 15 червня 2016 в місті Рівне.

В ході Всеукраїнського форуму Мінмолодьспорту “Поліська Січ” (м. Рівне) 16 червня 2016 року, учасники національно-патріотичного заходу відвідали с. Бистричі Березнівського району Рівненської області, де народився і розпочав свою боротьбу засновник УПА “Поліська Січ” Тарас Бульба-Боровець.

Виступ Миколи Павловича Ширка, особистого охоронця Тараса Бульби-Боровця, на урочистостях в Березне на Рівненщині, з нагоди 75 річниці УПА “Поліська Січ” 28 червня 2016 року. 

На патріотичному фестивалі “Бандерштат” в м.Луцьку, який проходить за підтримки Міністерства молоді та спорту України, керівник відділу національно-патріотичного виховання Микола Ляхович презентував нову просвітницьку брошуру Івана ОльховськогоЯк виникла УПА“.

Деякі музичні твори виконанні під час фестивалю “Олевська Республіка” 10 грудня 2016 року в місті Олевськ на Житомирщині.

В рамках фестивалю “Олевська Республіка” що проводився Мінмолодьспортом, в Олевську за підтримки Житомирської ОДА відбувся круглий стіл на щодо цих історичних подій, під час якого Іван Ольховський розвінчав фальсифікації історії визвольного руху УПА “Поліська Січ”.

Важливо подякувати організаторам Всеукраїнського велопробігу Поліссям присвяченому 75-й річниці УПА “Поліська Січ”, в якому взяло участь більше двох сотень велосипедистів з усіх куточків України – “Марафон “Поліська січ” 330 км поліськими лісами, за три дні!“. Особлива подяка художнику Юрію Журавлю, який присвятив свою яскраву книгу-планшет “Битви за землю Рідну” цьому ювілею і вмістив в неї сюжет про напад бульбівців у 1942 році на склади нацистів під Шепетівкою.

Малюнок Юрія Журавля з книги-планшетки "Битви за Землю Рідну"

Малюнок Юрія Журавля з книги-планшетки “Битви за Землю Рідну”

 

Схожі матеріали:
ОПЕРАЦІЯ УПА «ПОЛІСЬКА СІЧ» ЗІ ВЗЯТТЯ ОЛЕВСЬКА;
Сталінські слідчі та прокурор вимагали розстрілу писаря УПА «Поліська Січ» Миколи Таргонія;
Бульбівець Микола Ширко без парадних шатів (Відеоспогади);
Беріг кожну нашу душу. До 105-річниці з дня народження Тараса Бульби-Боровця;
Тарас Бульба-Боровець — організатор УПА;
Отець Михайло Симонович – перший душпастир УПА;
Галина Кухарчук. Секретарка Бульби-Боровця;
Відеоспогади Миколи Євстафієва, працівника друкарні Бульби-Боровця.


Про автора Iван Oльховський

журналіст, дослідник української історії, видавець
Опубліковано у НеПідшите | Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.
Comments:

Напишіть відгук