Це доводить розповідь учасника цієї акції Степана Бакунця («Шмалюха»), яку записав на відео Микола Ляхович. (Дивіться фрагмент, починаючи з 22 хвилини 53 секунди).
Незважаючи на поважний вік, у пана Степана чіпка і світла пам’ять. Деталі змальованих ним обставин нападу сотні ОУН(Б) на німецький гарнізон у містечку Володимирець підтверджують дані місячного календаря, на які звернув увагу Павло Богданович.
Так ось, Степан Бакунець каже, що напад на Володимирець відбувався вночі 30 січня 1943 року і стверджує, що тоді було місячно!!! Відтак сотенний Перегійняк-Коробка, який полював у селі за німецьким кулеметником, змушений був вкриватися білим простирадлом, аби той не запримітив його.
А тепер дивимося на місячний календар на січень 1943 року. Справді, 30 січня місяць зійшов о 2.13 і зайшов о 12.00. Далі Степан Бакунець розповідає, що акція завершилась під ранок. Отже, описані обставини нападу відповідають дійсності.
А 7- 8 лютого 1943 року був молодий місяць, і сходив він після дев’ятої години ранку. Тому ніякої місячної ночі в ці числа не було.
Слід зазначити, що перше повідомлення про акцію сотні Перегійняка –Коробки з’явилось у «Вістях з фронту УПА» №1 аж наприкінці травня 1943 року і воно не містило опису обставин нападу та посилання на джерело інформації. Відтак, це повідомлення викликає сумніви щодо точності зазначення дати збройної акції.
От вам і довіра до архівних даних. От вам і недовіра до спогадів учасників подій, записаних через десятки літ.
Схожі матеріали:
“Холодний Яр” – колиска боївок ОУН(б) на Поліссі